Kazania - archiwum

Bóg nie ma pretensji
Rafał Bilski
Łukasza 15:11-32 i Mateusza 11:2-6
15 min 58 sek
Views: 783
„Kiedy przychodzicie do Boga, to Bóg nie ma do was pretensji. Sedno jest w tym, żeby patrzeć na Niego, co robi, jaki Jest. To nas zmienia. Ojciec kłamstwa, ciągle nam powtarza, żeby patrzeć na grzechy: ‘Patrz na grzechy! Jesteś grzeszny!’. I nie o to chodzi, żeby ignorować grzechy, które mamy, ale zbawienie jest w Bogu, a nie w naszej walce z grzechami…”
Z czym przychodzisz?
Piotr Gąsiorowski
Jana 12:12-23
22 min 25 sek
Views: 3128
„Spotykamy Boga zarówno wtedy, kiedy jesteśmy smutni, jak i wtedy, kiedy jesteśmy radośni; kiedy jesteśmy przepełnieni sukcesem, ale i wtedy, kiedy zmagamy się z porażką. Przychodzimy do Boga w każdym kontekście i w każdym momencie naszego istnienia, takimi jakimi jesteśmy i z tym co posiadamy. I nie zawsze to jest tym, co jest bez skazy i najlepsze…"
Mój/Nie mój krzyż (Wielki Piątek)
Piotr Gąsiorowski
Mateusza 16:24 i Galatów 6:2
23 min 50 sek
Views: 3625
„Być może wzięliście wbrew swojej woli czyjeś brzemię. Być może wzięliście wbrew swojej woli coś, co wam się nie podoba. Ale nie wiecie, co Bóg może uczynić dzięki waszej modlitwie i waszemu oddaniu…”
Zrozumieć? (Wielkanoc)
Piotr Gąsiorowski
Jana 20:9 i Hebrajczyków 11:1
14 min 27 sek
Views: 3014
„Znajdowali się wielokrotnie w miejscu, którego z całą pewnością nie rozumieli, ale ufali i wierzyli, że to, co Bóg położył przed nimi, jest jedynym, właściwym sposobem na odnalezienie życia i odnalezienie swojego miejsca…”
Więcej... na kolanach
Piotr Gąsiorowski
Efezjan 3:14-21
Więcej...
29 min 29 sek
Views: 2186
„Jeśli chcecie poznać, jaka jest Głębokość, Szerokość, Długość i Wysokość mocy Boga, jeśli chcecie poznać, jakie jest działanie Boga, to czy jesteście gotowi zgiąć przed Nim swoje kolana?...”